crea—tura studio
Salone del Mobile.Milano 2023
Report z největší události designu roku
Co je nového v interiéru?
Protože nedílnou součástí architektury je pro nás i navrhování a realizace interiérů, nemohli jsme chybět na letošním Salone del Mobile v Italském Miláně. Podnětů a inspirací je zde skutečně přehršel, proto jsme se tematicky seskupili to nejzajímavější.
Zajímat Vás určitě bude prezentace české stopy v zahraničí, určitě nemůžeme opomenout i svítidla, setkali jsme se spoustou exkluzivních i netradičních materiálů a jejich kreativní použití. V neposlední řadě je určitě patrný trend udržitelnosti a eco designu.
1
— Česká stopa —
Made by Fire
Česká stopa v Milaně byla zcela nepřehlédnutelná a to i díky obsáhlé a návštěvnicky velmi úspěšné souborné výstavě Made By Fire. Pokud jste neměli možnost ji vidět, nezoufejte, měla by přicestovat k nám do ČR a to v rámci Designbloku :)
LLEV studio - sklo foukané do formy z mycelia
2
— Euroluce International Lighting Exhibition —
Jednou za dva roky se koná největší výstava svítidel. A že se nám z ní pořádně rozsvítilo!
Světlo made in the Czech republic
To že je sklo tradice a umíme světu ukázat, že to myslíme vážně bylo vidět hned na několika výstavních expozicích, například na námi oblíbených výrobcích Bomma, Lasvit, Preciosa, Brokis...
3
— the golden touch —
Nechyběly zcela exkluzivní kousky
3
— udržitelnost především —
Vybrali jsme i highlighty na poli udržitelnosti
Luma - bioregional
Stolička, noha stolu, úložný koš, květináč nebo svítící stínítko? Parmigiano od Anne-Claire Hostequin je stejně univerzální jako italský sýr. Jsou vyrobeny z různorodých bioplastů (některé z nich jsou recyklované), mikrořas, rostlinných přísad a rostlinných barviv, vyrábějí se pomocí rotačního lisování a byly představeny v "Atelier Luma Bioregional Design Practices". Tato studie a výstava se zabývala bioregionálními designovými postupy - neboli nejlepším způsobem, jak využít místní zdroje pro udržitelnou ekonomiku.
Prowl Peel Chair
"Běžné plasty, jako je polypropylen běžně používaný v plastových stohovacích židlích, se rozkládají odhadem 450 let, naproti tomu náš PLA na bázi konopí se za správných kontrolovaných podmínek rozloží za pouhých šest měsíců." Díky tomu je Peel "první vstřikovanou židlí, kterou lze kompostovat", tvrdí studio. Dokonce i polštáře připevněné k jejímu sedáku a opěradlu jsou vyrobeny z nové pěny na bázi konopí, kterou lze doma kompostovat a která se údajně rozloží stejnou rychlostí jako pomerančová kůra.
— Relevantní odkazy —